Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Nasıl İptal Edilir

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İş Dünyası
 4. »
 5. Metro Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Metro Bilet İptali Nasıl Yapılır?

nasiliptaledilir nasiliptaledilir - - 7 dk okuma süresi
1716 0
metro bilet iptali

Metro Bilet İptali bir çok kişi tarafından akıllarda soru işareti bulunduran bir konudur. Metro Turizm Bilet İptali yapmak için web site , mobil uygulama ya da farklı bir içeriğe gerek yoktur. Metro Turizm Bilet İptali için yalnızca Müşteri hizmetleri destek vermektedir. Metro Bilet İptali için 0850 222 34 55 numaralı çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. Günün her saatinde hizmet veren Metro Turizm Müşteri Hizmetleri bilet iptalinizi dakikalar içerisinde yapmaktadır. Bu yazımızda OBilet ya da farklı bir aracı firmadan alınan biletler nasıl iptal edilir bu konular hakkında paylaşım yapacağız.

Metro Turizm Nedir?

Metro Turizm ; Türkiye ve Avrupa’nın bir çok şehrine yolculuk yapan otobüs firmasıdır. Türkiye’nin en başarılı seyahat firmaları arasında alınan Metro Turizm ; bir çok kulvarda sayısız başarıları ile adından söz ettirmiştir. Metro Turizm ; Türkiye’deki 81 şehir haricinde Gürcistan , Bulgaristan , Yunanistan gibi yurt dışı şehirlere de seferler düzenlemektedir.

Metro Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Metro Bilet İptali yapmak için Metro Turizm Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 0850 222 34 55 numaralı çağrı merkezini arayarak dakikalar içerisinde kolayca bilet iptali yapabilirsiniz. Bilet iptali yapmadan önce son 24 saatlik dilimde olmadığınızdan emin olun. Aksi hâlde bilet iptali gerçekleşmeyebilmektedir.

metro turizm bilet
metro turizm bilet

Metro Bilet iptali için Müşteri hizmetleri sizden PNR Numarası , Cep Telefonu ya da Mail adresi bilgisi talep edebilmektedir. Bu bilgilerin haricinde bilet iadesinde işlem yapılan Kredi/Banka Kartının IBAN Numarasını da paylaşmanız gerekmektedir. İade süreçlerinde 14 iş gününe varan bir bekleme söz konusu olabilmektedir.

Metro Turizm Bilet İptali Kaç Saat Önceden İptal Edilmektedir.

Metro Bilet İptali yapmak için otobüs kalkış süresine en az 24 saat kala yapılabilmektedir. Eğer otobüs kalkış sürenize 24 saatten az bir süre kaldıysa Bilet İptali yapmanız mümkün olmayacaktır.

 • Metro Bilet İptali yapmak için 0850 222 34 55 numaralı Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekmektedir.
 • Metro Bilet İptali yapmak için otobüs kalkış süresinin minimum 24 saat olması gerekmektedir.
 • Bilet iptali için PNR Numarası , Cep Telefon Numarası ya da E-Mail adresleri talep edilmektedir.

İnternetten Alınan Bilet Nasıl İptal Edilir?

İnternet üzerinden alınan otobüs biletlerinin iptali için PNR Numarası , Cep Telefon Numarası veya E-Mail adresi gerekmektedir. Otobüs Biletinizi yukarıdaki bilgileri girerek görüntülüyebilir , ardından ise “Biletimi İptal Et” butonlarına tıklayarak kolayca iptal edebilirsiniz.

Obilet.com bilet iptali yapmak için https://www.obilet.com/otobus-bileti-sorgulama-ve-iptali adresine gidin. PNR ve Cep Telefon Numaranızı girdikten sonra Biletimi İptal Et butonuna tıklayarak kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Obilet Metro Bilet İptali yapmak için otobüs kalkış süresine minimum 24 saat kalması gerekmektedir.

Enuygun.com adresinden bilet iptali yapmak için https://www.enuygun.com/bilet-iptal-iade/ adresine gidin. PNR Numaranızı ve Yolcu Bilgisinde girdiğiniz Soyadı kısımlarını eksiksiz doldurun. Çıkan sayfada Biletinize görüntüleyebilir. “Biletimi İptal Et” butonuna tıklayarak biletinizi iptal edebilir ya da açığa alabilirsiniz.

Metro Turizm Bilet İade Ücreti

Metro Bilet İptali yapıldıktan sonra 1 ila 7 iş günü süresinde iade işlemi gerçekleştirilmektedir. 0850 222 34 55 Numaralı Müşteri Hizmetlerinden iptal talebinize ait iade sürecinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aldığınız biletin ücret iadesini 3 şekilde talep edebilirsiniz.

 1. Metro Turizm Acentelerine giderek bilet iptal ücret iadenizi nakit olarak elden teslim alabilirsiniz.
 2. Müşteri Temsilcisine IBAN Bilginizi paylaşarak 7 iş gününe kadar Hesabınıza iade yapılmasını isteyebilirsiniz.
 3. İptal edilen ücret karşılığında Metro Otobüs Bileti satın alabilirsiniz.

Metro Turizm Bilet Değişikliği

Metro Turizm Bilet İptali yapmak istemeyen müşteriler ileri tarihli Bilet Değişikliği taleplerini işleme koymaktadır. Biletinizi iptal ettirmeden ileri tarihli seferlere ücretsiz bir şekilde bilet değişikliği yapabilirsiniz. Metro Turizm Bilet değişiklikleri yalnızca 0850 222 34 55 numaralı Müşteri Hizmetleri üzerinden yapılmaktadır.

Otobüs Bileti İptal Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Metro Bilet İptali ya da Kamil Koç Bilet İptali yaparken dikkat edilmesi gereken bir takım maddeler vardır. Bu maddeler şu şekilde sıralanabilir.

 • Bilet iptali yaptırmak istediğiniz otobüsün kalkış süresine 24 saatten az bir süre kalmamış olması gerekmektedir.
 • İptal işlemi sırasında PNR Numarasını bilmeniz gerekmektedir.
 • İade işleminde kredi kartı ya da banka kartına iade işlemi yalnızca Bilet satın alınan kart ile yapılabilmektedir.
 • 24 saatten az bir sürede iptal talebi yaptırmak istediğinizde iptal onaylansa dahi ücret iadesi 7 iş gününe kadar yatabilmektedir. Bu süreçte farklı bir bilet ihtiyacınız olması durumunda iade sürecini dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz.

PNR Numarası Dijital ya da Fiziki Biletlerde PNR Numarası ya da Referans Numarası yazan kısımlarda yer almaktadır

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir